galeria zdjęć

obrazek

Linki

Kuratorium Bydgoszcz
MEN
Urząd Gminy Bądkowo
interklasa
ściąga.pl
literka.pl
profesor.pl

Fotografie


Żeby zdrowym być trzeba zdrowo żyć!
obrazek
obrazek

Walentynkiobrazek

94 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległóściobrazek

Dzień Nauczyciela 2012obrazek

Ślubowanie klasy pierwszejPOWIATOWY TURNIEJ ORTOGRAFICZNY

Już po raz czwarty uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Powiatowym Konkursie Ortograficznym, który odbył się w Szkole Podstawowej nr1 im. Polskich Podróżników w Aleksandrowie Kujawskim. W kategoriach klas od trzeciej do szóstej reprezentowali nas: Angelika Świercz, Joanna Maciejczak, Joanna Piotrowska i Gracjan Biermanowski. Po raz kolejny wróciliśmy z konkursu z nagrodami, zajmując wysokie lokaty. Asia Piotrowska i ja uzyskałyśmy w swoich kategoriach najlepszy wynik i wywalczyłyśmy pierwsze miejsca, a Gracjan trzecie. Nas do konkursu przygotowywała pani Dorota Strzelecka, a Angelikę - pani Joanna Sokołowska.

Uważam, że test dla klas czwartych był dość trudny, ale dyktando nie sprawiło mi najmniejszych trudności. Atmosfera podczas oczekiwania na wyniki była napięta. Cieszę się jednak, że wzięłam udział w konkursie, ponieważ mogłam sprawdzić swoje umiejętności i zawalczyć o dyplom i nagrodę.

Joanna Maciejczak
Klasa IV

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w zmaganiach z ortografią:)
Jasełka 2011 cz.1

Jasełka 2011 cz.3

obrazek

Wigilie klasowe 2011

obrazek
Dotarli do finału!

Troje szóstoklasistów z naszej szkoły zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.

Jak co roku, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty ogłosiła konkursy z trzech przedmiotów: języka polskiego, matematyki i przyrody. W etapie szkolnym wzięło udział dziesięcioro szóstoklasistów (niektórzy wybrali 2 lub 3 przedmioty). Do etapu rejonowego zakwalifikowało się siedmioro uczniów. Na konkurs polonistyczny, który odbył się w Toruniu, pojechali: Michasia Banasiak, Gracjan Biermanowski i Zuzia Strzelecka. W Obrowie na konkursie przyrodniczym reprezentowali nas chłopcy: Gracjan Biermanowski, Patryk Haziak i Dominik Taczkowski. Natomiast we Włocławku z zadaniami matematycznymi zmagał się Bartek Baryza.

Do finałowego etapu zakwalifikowali się: Michalina Banasiak, Zuzanna Strzelecka i Bartosz Baryza. To wielki sukces, gdyż w każdym z konkursów rejonowych nasi uczniowie rywalizowali z ponad tysiącem uczestników!

Już w marcu dziewczyny reprezentować będą naszą szkołę i gminę na wojewódzkim konkursie z języka polskiego, a Bartek z matematyki. Czeka ich dużo pracy przed finałem w Bydgoszczy.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!obrazek
Zaskakujący wynik współpracy z Kołem Łowieckim Bażant

W dniu 16 listopada 2011 r. w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta we Włocławku odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące realizację w roku szkolnym 2010/2011 programu Edukacji Ekologiczno-Łowieckiej pod nazwą Myśliwi-dzieciom, dzieci- zwierzętom na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Najpierw było uroczyste powitanie uczestników i zaproszonych gości. Potem był występ uczniów poświęcony tematyce realizowanego programu. Następnie podsumowano wyniki osiągnięte przez poszczególne szkoły, wręczono dyplomy, nagrody i wyróżnienia dla najlepszych szkół. Uczniowie naszej szkoły znaleźli się w gronie laureatów. Zajęli III miejsce w okręgu włocławskim i VIII w województwie kujawsko-pomorskim. W nagrodę otrzymali kamerę cyfrową Sony, bajki i wiersze Jacka Cudnego ze specjalną dedykacją dla Szkoły Podstawowej w Bądkowie. Uroczystość zakończył koncert Zespołu Reprezentacyjnego Muzyki Myśliwskiej oraz słodki poczęstunek.

Dominik T., Wojciech M.
Klasa VI
Dzień książki
obrazek

W ramach obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich oraz Dnia Kultury, Oświaty, Książki i Prasy 29 kwietnia w naszej szkole odbyła się promocja książki Ciekawski George wyd. MODO - dla dzieci najmłodszych oraz spotkanie uczniów klas 4-6 z zastępcą redaktor naczelnej gazet telewizyjnych m.in. Kurier TV, Telemax - panią Ewą Modrzejewską z Warszawy. Dzieci miały możliwość poznać pracę dziennikarza i krytyka filmowego. Dowiedziały się, jak profesjonalnie przeprowadzić wywiad. Same także zadawały gościowi pytania dotyczące życia gwiazd telewizyjnych i filmowych, organizacji międzynarodowych festiwali w Cannes i Los Angeles.


Powiatowy Turniej Ortograficzny

12 kwietnia, po szkolnych i gminnych eliminacjach, pojechałam na VIII Powiatowy Turniej Ortograficzny, który podobnie jak w latach poprzednich odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 im. Polskich Podróżników w Aleksandrowie Kujawskim. Już w czasie podróży emocje brały górę. Bardzo się denerwowałam, bo w głębi duszy, jak każdy, chciałam wygrać. Pragnęłam powtórzyć wynik z roku poprzedniego. Gdy dojechaliśmy na miejsce uczniowie szkoły w Aleksandrowie Kujawskim zaprezentowali wspaniałe przedstawienie. Szkoda, że nie odbyło się ono po konkursie, wtedy obejrzelibyśmy je już bardziej rozluźnieni. W końcu nadszedł wyczekiwany moment. Najpierw pisaliśmy test, a później dyktando, które sprawiło mi więcej trudności. Okazało się jednak, że uzyskałam najlepszy wynik w mojej grupie wiekowej i zajęłam I miejsce, podobnie jak dwoje uczniów z naszej szkoły: Asia Maciejczak z III klasy i Gracjan Biermanowski z V. Rywalizowali z nami uczniowie z 16 szkół naszego powiatu, ale to nam przypadły trzy pierwsze miejsca na cztery możliwe do zdobycia. Pierwsze gratulacje złożyły nam nasze panie, które nas do tego konkursu przygotowywały: Dorota Strzelecka i Anna Bury. Wiele ciepłych słów o naszej szkole usłyszeliśmy z ust pani dyrektor z Aleksandrowa, która nas gościła. Z konkursu wróciłam zadowolona, bo jest to moje największe osiągnięcie w tym roku szkolnym.

Asia Piotrowska
Klasa IV

Dzień Samorządności
obrazek

1 kwietnia - w Prima Aprilis obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Samorządności zorganizowany przez Samorząd Uczniowski z opiekunem p. K. Moraczewską-Nowak. Tego dnia uczniowie przejęli szkołę w swoje władanie. Dzieci z klas najstarszych zamieniły się tego dnia z nauczycielami - prowadziły niektóre lekcje powodując tym samym niemałe zamieszanie i dużo śmiechu. Większość uczniów (a także niektórzy nauczyciele) prezentowała się przy tym w pięknych przebraniach - dzieci przygotowały na ten dzień wspaniałe stroje. Na szkolnych korytarzach można było spotkać Panie Wiosny, wróżki, księżniczki, rycerzy, Indianki, postaci z bajek, motylki, a nawet siostrę oddziałową, która aplikowała zastrzyki na poprawę humoru;))) .


Dzień Kobiet

8 marca w naszej szkole upłynął pod znakiem Święta Kobiet. Wszystkie kobiety - te małe i te większe już od rana czekało wiele niespodzianek - upominki, kwiatki, a także apel przygotowany przez p. R. Junczysa, który zaangażował do niego męską część społeczności uczniowskiej - chłopcy prezentowali zabawne scenki paradując w sukienkach i szpilkach i trzeba przyznać ... robili to z prawdziwym wdziękiem !


Połamali pióra
obrazek

28 lutego br. w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny O Pióro Wójta Gminy Bądkowo. Rywalizowali w nim uczniowie klas II-VI. Rozwiązywali testy i pisali dyktanda. W grupie klas II pierwsze miejsce uzyskał Bartosz Praszyński z Łowiczka, drugie Angelika Świercz z Bądkowa, trzecie Justyna Kralska z Wysocina. Z grupy trzecioklasistów najlepiej test napisała Joanna Maciejczak z Bądkowa, za nią uplasowały się Justyna Walczak z Wysocina i Karina Cichowlas z Łowiczka. W klasach starszych wyniki były następujące: w klasie IV pierwsze miejsce wywalczyła Joanna Piotrowska z Bądkowa, drugie Wiktoria Jałoszyńska z Łowiczka, trzecie Rozalia Ćwiklińska z Wysocina, w klasie V zwycięzcą został Gracjan Biermanowski z Bądkowa, kolejne miejsca zajęli Daniel Przekwas z Wysocina i Monika Dalasińska z Łowiczka, a w klasie VI pierwsze miejsce zajęła Kinga Gołębiewska z Bądkowa, drugie Weronika Kotowska z Łowiczka, trzecie Adrian Przekwas z Wysocina. Głównym sponsorem konkursu był Wójt Gminy Bądkowa Janusz Zaremba, który zapowiedział, że w następnych latach również będzie nagradzał gminnych mistrzów ortografii. Konkurs zorganizowały panie: Dorota Strzelecka, Mariola Andrzejewska i Anna Bury.


Myśliwi dzieciom i dzieci myśliwym
obrazek

Tak nazwany został program współpracy między Szkołą Podstawową w Bądkowie i Kołem Łowieckim Bażant. W ramach tego projektu w naszej szkole przeprowadzonych zostanie cykl lekcji na temat łowiectwa i pracy myśliwych. My, uczniowie, zorganizujemy zbiórkę pokarmu dla zwierząt i włączymy się w akcję dokarmiania. Planowana jest także wycieczka do muzeum łowiectwa, konkurs wiedzy o myślistwie , konkurs plastyczny z nagrodami oraz ognisko. Odbyła się już pierwsza lekcja na temat: Podstawowe informacje o łowiectwie, myśliwych, zwierzynie płowej i muflonach. Lekcje poprowadzili: nauczycielka przyrody pani Katarzyna Walczak oraz myśliwy z Koła Łowieckiego Bażant z Bądkowa - pan Jarosław Kuczaj. Najbardziej zainteresowały nas informacje o sposobie porozumiewania się myśliwych podczas polowania. Wszyscy aktywnie uczestniczyliśmy w tej ciekawej lekcji, więc pan myśliwy podarował nam długopisy. Natomiast szkole, pan Kuczaj przekazał pomoce naukowe - plansze przedstawiające zwierzęta leśne.

Anna Skowrońska i Zuzanna Strzelecka
Klasa V
Ferie w
obrazek

Uczniowie starszych klas Szkoły Podstawowej w Bądkowie pierwsze dni ferii spędzili w Goreniu Dużym położonym na terenie Włocławsko-Gostynińskiego Parku Krajobrazowego. Program pobytu dzieci był niezwykle ciekawy i urozmaicony. Już pierwszego dnia Dyrektor Zielonej Szkoły w Goreniu Dużym pani Joanna Seklecka-Tarka zabrała uczniów na zajęcia przyrodnicze do lasu, gdzie mogli zobaczyć różnorodne drzewa, krzewy i zwierzęta występujące w tamtejszym parku krajobrazowym. Odwiedzili także mini-zoo znajdujące się na terenie zielonej szkoły. Dzieci uczestniczyły również w zajęciach z ornitologiem panem Piotrem Twardowskim. Obejrzeli film, slajdy i zdjęcia wykonane przez niego w Goreniu i jego okolicach. Niezapomnianych przeżyć dostarczyło dzieciom spotkanie z sokolnikiem. Pan Piotr Adamiak przywiózł ze sobą legwana i węże, które nie tylko można było zobaczyć z bliska, ale i pogłaskać. Natomiast na zajęciach z artystami ludowymi dzieci wykonywały ozdoby z papieru i rzeźbiły w drewnie. Wiele radości dostarczyła także przejażdżka wozem po lesie i okolicznych miejscowościach. Nauczycielki, które opiekowały się dziećmi w zielonej szkole panie: Katarzyna Walczak, Dorota Strzelecka i Anna Sarnowska, zorganizowały swoim wychowankom dodatkowe atrakcje: pidżama party, konkursy z nagrodami, ognisko ze śpiewami i pieczeniem kiełbasek oraz zabawy na śniegu w lesie. Pobyt w Goreniu Dużym tak bardzo spodobał się dzieciom, że już w drodze powrotnej planowały kolejny wyjazd, tym razem w porze letniej.Choinka szkolna
obrazek

29 stycznia 2011 r. uczestniczyliśmy w choince szkolnej. Wszyscy ubrani elegancko, w strojach karnawałowych lub przebrani za postaci ze znanych baśni, bawili się wspaniale! Były tańce, konkursy prowadzone przez wodzireja, pojawił się też oczekiwany Mikołaj, który wręczył dzieciom paczki pełne słodyczy.Gminny konkurs plastyczny na ozdobę oraz kartkę świąteczną
obrazek

GMINNY KONKURS PLASTYCZNY welcome


ANDRZEJKI WYBORY MISS I MISTERA SZKOŁY
obrazek

25 listopada 2010 r. odbyły się w naszej szkole andrzejki. W programie dnia były różnorodne, nawiązujące do tradycji wróżby, a także zabawa taneczna dla klas najmłodszych i dyskoteka dla klas IV-VI. Punktem kulminacyjnym dyskoteki były wybory Miss i Mistera Szkoły zorganizowane przez Samorząd Uczniowski z opiekunem p. K. Moraczewską-Nowak. Wybory te poprzedziły eliminacje przeprowadzone wcześniej w klasach. Wybrani kandydaci brali udział w wielu konkurencjach. Prezentowali strój Ucznia przyszłości, strój wieczorowy, odpowiadali na pytania z wiedzy ogólnej, opowiadali dowcipy, rysowali swoje autoportrety z zawiązanymi oczami, uśmiechali się promiennie jedząc plasterki cytryny.


Wszyscy wspaniale wykonywali kolejne zadania, ostatecznie jury wyłoniło zwycięzców: Miss Szkoły została Zuzia Strzelecka z kl.V, Misterem Dominik Taczkowski również z klasy V. Gratulujemy!92 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości
obrazek

10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona 92. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, przygotowana przez p. Dorotę Strzelecką. Uczniowie przedstawili program poetycko-muzyczny przywołujący obrazy przeszłości. Podczas uroczystości panowała podniosła atmosfera. Była to cenna lekcja patriotyzmu i wrażliwości, która pomaga docenić wielkie i małe czyny naszych przodków.Ślubowanie klas pierwszych
obrazek

W dniu 26 października 2010 roku w naszej szkole miało miejsce uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: Wójt gminy Bądkowo p. Janusz Zaremba, ks. Antoni Tabak oraz przewodnicząca Rady Rodziców p. Anna Brzezińska. Uśmiechnięci i bardzo eleganccy tego dnia uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali piękną część artystyczną pod kierunkiem swojego wychowawcy p. Marioli Andrzejewskiej. Swój występ przedstawiła również klasa II pod opieką p. Joanny Sokołowskiej. Punktem kulminacyjnym uroczystości było jednak złożenie przysięgi na sztandar szkoły i pasowanie na ucznia. Pierwszoklasiści w obecności dyrekcji, wychowawcy oraz rodziców, z wielkim przejęciem powtarzali słowa przysięgi ślubując: dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, rzetelnie i sumiennie wypełniać obowiązki ucznia, reprezentować właściwą postawę wobec wszystkich pracowników szkoły, a także rozwijać w sobie postawę patriotyczną. Aktu pasowania - poprzez dotknięcie uczniowskiego ramienia wielkim ołówkiem- dokonała pani dyrektor, która wręczyła także uczniom ich pierwszy ważny dokument legitymacje szkolne. Po ślubowaniu uczniowie otrzymali wiele upominków, zaś w szkole czekał na nich słodki poczęstunek.


Święto Komisji Edukacji Narodowej
obrazek

15 października 2010 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia uczniowie mieli okazję podziękować nauczycielom i pracownikom szkoły za ciężką pracę i trud włożony w edukację oraz wychowanie. Z tej okazji uczniowie klas starszych pod kierunkiem p. Katarzyny Walczak przedstawili inscenizację, w której zobrazowali jak trudno być nauczycielem. Aktorzy z przedstawili także nauczycielski pokaz mody, w zabawny sposób charakteryzujący wszystkich pedagogów.

Po części artystycznej przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i Rady Rodziców złożyli serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły oraz nauczycielom emerytom, wręczając piękne kwiaty.Festyn archeologiczny
obrazek

Sobota, 25 września okazał się szczęśliwym i pełnym wrażeń dniem dla uczniów IV, V i VI klas. W tym dniu wraz z opiekunami: paniami Aliną Książkiewicz, Dorotą Strzelecką i Katarzyną Walczak, odwiedziliśmy Biskupin - osadę kultury łużyckiej z VIII w. p. n. e. Pod opieką przewodnika zapoznaliśmy się z budową grodu, trybem życia, zajęciami i kulturą jego mieszkańców. Mieliśmy również możliwość uczestniczenia w atrakcyjnych warsztatach, konkursach i pokazach zorganizowanych z okazji XVI Festiwalu Archeologicznego. Wybijaliśmy monety, lepiliśmy z gliny naczynia, podziwialiśmy historyczne stroje oraz wytwory rękodzieła mieszkańców dawnej osady. Chętnie korzystaliśmy z przymierzania skórzanych zbroi, przejażdżki na koniach, zakupu różnych pamiątek. Ogromną atrakcją okazał się również rejs łodzią.

Corine Miziołek,
Natalia Centkowska,
Agnieszka Hęsiak

Kontakt: ul. Włocławska 13, 87-704 Bądkowo, tel. 054 2724013, email: spbadkowo@interia.pl